Rozvod a rozchod

Každý z nás je jiný, osobní pouta a vztahy ale potřebujeme všichni. Člověk si během života utváří nejrůznější sociální vazby. Ty partnerské mohou od určitého věku převzít dominantní roli. Propisuje se do nich naše minulost (například výchova) i předchozí vztahy, a zároveň definují naši přítomnost.

Vztahy jsou unikátní spojení energií dvou konkrétních lidí. Je proto přirozené, že ne vždy taková koexistence funguje pro obě strany.

Rozchody, ať už ty v dobrém nebo zlém, jsou pak výraznou zátěží nejen pro partnery, ale často i pro jejich okolí, zejména pokud jsou ve vztahu děti. Pokud se partneři rozhodnou jít každý svou cestou, přichází na řadu celá řada bolestných procesů, které na každého působí jinak. Silný emoční šok může omezit naši schopnost pracovat s emocemi a myšlenkami, a může tak vyústit až k dlouhodobému útlumu nebo dokonce depresím.

Jak poznáte, že je vhodné po ukončení vztahu vyhledat pomoc?

  • Nacházíte se bezprostředně po ukončení vztahu a nedokážete fungovat ve svém běžném životě?
  • Jste dokonce několik měsíců/let po ukončení vztahu a bolest z jeho konce se nezmírňuje, či se dokonce stupňuje?
  • Máte pocit, že vám zklamání z předchozího vztahu brání navázat vztah nový?
  • Projevují se u vás fyzické obtíže, které jste u sebe dříve nepozorovali (např. potíže se spánkem, stravovacími návyky apod.)?
  • Je pro vás náročné porozumět tomu, proč vztah skončil a tato myšlenka se vám neustále vrací?
  • Cítíte se smutní a chcete, aby si váš příběh někdo vyslechl?

Pokud jste na některou z otázek odpověděli kladně, neváhejte nás kontaktovat pro další odborné posouzení.

Potýkáte se s obtížemi po rozchodu?

Týká se výše uvedené právě vás nebo někoho z vašich blízkých? Neváhejte se na nás obrátit telefonicky nebo e-mailem s jakýmikoliv dotazy ohledně možností léčby nebo s obavami, zda vy nebo někdo z vašich blízkých potřebuje pomoc. Proto jsme tu! Nejdůležitější je, že jste si vědomi svých obtíží a máte vůli je řešit. Specialisté v NEO Centru vám rádi pomohou. Spojte se s námi, ať už telefonicky nebo elektronicky. Zodpovíme vám jakékoliv dotazy ohledně možností terapie.

Kontaktujte nás

Neváhejte nás telefonicky či elektronicky kontaktovat. Rádi vám odpovíme na dotazy týkající se léčby a poradíme s možnostmi terapie v NEO Centru.

Specialisté pro tuto službu

Mgr., MgA. Markéta Čermáková
Ředitelka ambulance, Terapeutka, Psycholožka
Bc. et Bc. Markéta Bolková
Adiktolog, Terapeut
Bc. Jiří Vacek, MBA
Ředitel Kliniky 2, Terapeut
Bruer Michael Ramon
Terapeut
Bc. et Bc. Radek Němec
Adiktolog, Terapeut

Varianty poskytované léčby

NEO Centrum nabízí svým klientům dvě varianty řešení: program na ambulantní klinice (včetně osobních nebo online sezení) nebo program na pobytových klinikách. Záleží na konkrétních potřebách klientů, typu obtíží, s nimiž se potýkají, a intenzitě přístupu a péče, kterou chtějí věnovat sami sobě. Nabízíme služby na pobytových klinikách také pro anglicky mluvící klientelu.

Pobytové kliniky

Moderní, all inclusive prostředí ve vysokém standardu, v odlehlé části Prahy, určené pro malou skupinu klientů.

Ambulantní léčba

Ambulance NEO Centra vám nabízí okamžitou pomoc při řešení vašich problémů prostřednictvím individuálních, párových a rodinných terapií, poradenství ​a koučinku.