Adiktologické poradenství

Tento program je vhodný, když cítíte, že vám závislost začíná přerůstat přes hlavu. Váš životní styl ještě nemusí být zásadně narušen, ale tušíte, že by k tomu mohlo dojít. Poradíme jak to zavčasu napravit. 

Co znamená adiktologické poradenství?

Adiktologie je transdisciplinární věda zabývající se závislostmi, ať už závislostmi na návykových látkách nebo nelátkovými závislostmi. Spojuje znalosti z oborů jako je biologie, psychologie, medicína nebo sociologie. Adiktologie se zabývá jejich prevencí, původem, léčbou, výzkumem, poradenstvím a jinými souvislostmi.

Během adiktologického poradenství spolu s jedním z našich odborníků zmapujete svou aktuální životní situaci, budete hledat příčiny vzniku, rozvoje a trvání vašich obtíží. Dále se zaměříte na způsoby, jak tyto příčiny odstranit či oslabit, jak si nastavit životní styl, který pro vás bude výhodnější a způsoby, jak tyto změny udržet.   

NEO Centrum nabízí ambulantní program, pobytový léčebný program i ambulantní doléčování. V rámci adiktologického poradenství se sami rozhodnete, která služba pro Vás je ta nejvhodnější. Naši terapeuti Vás pak celým procesem budou v bezpečném a anonymním prostředí provázet. 

Pokud vás zajímá detailnější informace ohledně adiktologického programu u nás v NEU, navštivte sekci Novinky, kde je o tomto tématu samostatný článek.

Cena této služby

Při dlouhodobější spolupráci nabízíme možnost balíčku obsahujícího 10 sezení, v rámci kterého máte 10% slevu – zaplatíte tedy jen 9 sezení a 10. máte zdarma. Sezení trvá 50 minut. 

Cena jednoho sezení je 1700 Kč

Specialisté pro tuto službu

Mgr., MgA. Markéta Čermáková
Ředitelka ambulance, Terapeutka, Psycholožka
Mgr. Kateřina Mezlíková
Psycholog, Terapeut
Bc. Jiří Vacek, MBA
Ředitel Kliniky 2, Terapeut
PhDr. Kateřina Marklová
Odborný ředitel, Psycholog, Psychoterapeut
Bruer Michael Ramon
Terapeut
Mgr. Miroslava Pešlová
Klinická psycholožka, Terapeutka
Mgr. Petra Kolovecká
Terapeut
Mgr. Nina Zvingerová
Adiktolog, Terapeut
Ondřej Dočekal
Terapeut

Blog a Média

OCD? Známá úzkostná porucha pod ne příliš známým názvem

06.12.2022, Kateřina Marklová.
V současné době vnímáme větší množství poptávek na léčbu OCD a to nejen v rámci Ambulantní kliniky, ale také i co se týče pobytových klinik, což není příliš časté. Mezi lajckou veřejností se velmi často setkávám s tím, že mnozí ani nevědí, co OCD znamená a zda aktuální pocity, které uvnitř sebe mají, se dají zařadit pod tento název.
Obsedantně-kompulzivní porucha, často označovaná zkratkou OCD z anglického názvu (obsessive compulsive disorder), patří do skupiny úzkostných poruch (dříve označovaných neurózy). Úzkostné poruchy jsou v psychiatrii považované za „lehčí“ obtíže, psychoanalytické školy mluví o neuroticích jako o nezdravější skupině populace. OCD však z této skupiny dokáže potrápit asi nejvíce.