Adiktologické poradenství
Ambulantní adiktologický program je vhodný ve chvíli, kdy cítíte, že vám závislost začíná přerůstat přes hlavu. Ve chvíli, kdy ještě není zásadně narušený životní styl ani ohrožená vaše pracovní pozice, ale tušíte, že by k tomu mohlo dojít. Je to vhodný formát i v případě, kdy potřebujete zjistit, zda potřebujete pobytovou léčbu. Jedná se o pozvolný vstup k řešení vašeho problému.Probíhá jednou až dvakrát týdně v délce 50 minut. Do NEO Centra pouze docházíte, jinak žijete svůj běžný život.
Klíčové téma ambulantní léčby je prevence relapsu. Cílem této metody je naučit vás zvládat rizikové situace a efektivně a rychle řešit případné selhání.
Na začátku si společně s terapeutem stanovíte cíl, kterého chcete během společného setkávání dosáhnout. Vy se rozhodnete, co potřebujete ve svém životě změnit, my vám pomůžeme najít způsob, jak to zrealizovat. Naše spolupráce končí tehdy, když cítíte, že jste opět dosáhli stability.
V rámci adiktologického poradenství poskytujeme i následnou péči po absolvování pobytového programu. Je určena i pro ty, kdo už absolvovali adiktologickou léčbu i v jiném zařízení.

Specialisté pro tuto službu

Spoluzakladatel NEO CentraOdborný ředitel NEO CentraPsychologKvalifikovaný adiktologPsychoterapeut
Zkušený terapeut s dlouholetou praxí, přední český adiktolog a zakladatel vůbec prvního doléčovacího centra pro závislé v České republice. Zaměřuje se hlavně na prevenci relapsu.

Psycholožka a terapeutka
Markéta má dlouholetou praxi v rámci terapeutických komunit, ambulantní léčby, doléčování a substitučních programů. Kromě léčby závislostí se věnuje i ADHD/ADD a komplexní podpoře duševního zdraví (nejen) u dětí.

Terapeut
Americký psycholog se zázemím v ČR. Certifikovaný kouč zotavení pro závislé a adiktologické intervence. V praxi vychází ze sdílení vlastní zkušenosti se závislostí.

Kvalifikovaná adiktoložkaTerapeutka
Adiktoložka s přesahem do problematiky duálních diagnóz. Věnuje se pacientů na rezidenčním pobytu, ale i léčbě v ambulantní formě, případně doléčování zaměřeného na prevenci relapsu.

Koučka
Martina pomáhá klientům najít rovnováhu životního stylu, řešit existenciální krize, vyhoření, rodinné i partnerské vztahy. Při práci využívá mindfulness, jako metodu napomáhající k lepšímu zvládání života.

PsycholožkaTerapeutka
Čerpá ze své praxe s mladistvými a jejich rodinami, i ze své soukromé praxe, kde se věnovala dospělým s úzkostnými stavy, panickými poruchami, depresivními stavy, potížemi spojenými s nízkým sebevědomím, atypickou strukturou osobnosti.

Terapeut rezidenčního a individuálního programu
Michal pracoval v sociální oblasti s lidmi s duševním onemocněním a lidmi s tělesným i mentálním postižením. V psychiatrické léčebně poskytoval skupinové i individuální psychoterapie na oddělení akutní a následné péče.