Deprese

Jedná se o jednu z nejčastějších psychických obtíží. Pokud není správně léčena, může vést k sociální izolaci nebo ztrátě radosti ze života či z oblíbených aktivit. 

Deprese je porucha nálady podobná smutku. Zasahuje do myšlení, chování a tělesného fungování člověka. Má dlouhé trvání. Její hloubka tak ovlivňuje celý organismus, snižuje jeho výkonnost i obranyschopnost. 

Deprese není pouhou reakcí na životní nepříjemnost, i když na ni může navazovat, ale je mnohem hlubší a komplexnější. Rozhodně se nejedná o projev osobnostní slabosti nebo lenosti.

Jak poznáte depresi?

  • Cítíte se nadmíru unavení, zpomalení nebo pociťujete napětí a neklid?
  • Máte problémy s nespavostí nebo naopak spíte více než dřív?
  • Máte v poslední době zvýšenou nebo sníženou chuť k jídlu?
  • Ztratili jste pocit smysluplnosti svého životního směřování?
  • Míváte o sobě nebo o svém okolí trvale negativní myšlenky?
  • Přetrvává u vás špatná nálada?
  • Jste méně výkonní v pracovních či běžných každodenních aktivitách?
  • Trpíte přetrvávajícími příznaky nemoci bez zjevné příčiny, jako jsou například bolesti hlavy nebo poruchy trávení?

Pokud jste na většinu otázek odpověděli kladně, je možné, že se u vás projevuje depresivní symptomatika. Pro další posouzení je vhodné vyhledat odbornou pomoc.

Věděli jste?

Depresi provází řada mýtů. Člověk v takovém stavu často od svého okolí slýchá, že se má „dát dohromady a vzchopit se“, což samozřejmě není dobrá rada. Deprese je velmi komplexní onemocnění, které nemá vždy jasnou příčinu nebo spouštěč a rozhodně si ho klient nezpůsobil sám. Také je důležité si uvědomit, že člověk s depresí není slabý, neschopný nebo méněcenný. Naopak! Hledání řešení a odborné pomoci vyžaduje velkou sílu a osobnostní vyspělost.

Potýkáte se s depresemi?

Týká se výše uvedené právě vás nebo někoho z vašich blízkých? Neváhejte se na nás obrátit telefonicky nebo e-mailem s jakýmikoliv dotazy ohledně možností léčby deprese nebo s obavami, zda vy nebo někdo z vašich blízkých potřebuje pomoc.  Proto jsme tu! Nejdůležitější je, že jste si vědomi svých obtíží a máte vůli je řešit. Se zbytkem vám rádi pomohou specialisté v NEO Centru. Spojte se s námi, ať už telefonicky nebo elektronicky. Rádi Vám zodpovíme jakékoliv dotazy ohledně možností terapie.

Kontaktujte nás

Neváhejte nás telefonicky či elektronicky kontaktovat. Rádi vám odpovíme na dotazy týkající se léčby a poradíme s možnostmi terapie v NEO Centru.

Specialisté pro tuto službu

Mgr., MgA. Markéta Čermáková

Ředitelka ambulance, Terapeutka, Psycholožka

Bc. et Bc. Markéta Bolková

Adiktolog, Terapeut

Bc. Jiří Vacek, MBA

Ředitel Kliniky 2, Terapeut

Michael Ramon Bruer

Terapeut

Bc. et Bc. Radek Němec

Adiktolog, Terapeut

Bc. et Bc. Markéta Bolková

Adiktolog, Terapeut

Varianty poskytované léčby

NEO Centrum nabízí svým klientům dvě varianty řešení: program na ambulantní klinice (včetně osobních nebo online sezení) nebo program na pobytových klinikách. Záleží na konkrétních potřebách klientů, typu obtíží, s nimiž se potýkají, a intenzitě přístupu a péče, kterou chtějí věnovat sami sobě. Nabízíme služby na pobytových klinikách také pro anglicky mluvící klientelu.

Pobytové kliniky

Moderní, all inclusive prostředí ve vysokém standardu, v odlehlé části Prahy, určené pro malou skupinu klientů.

Ambulantní léčba

Ambulance NEO Centra vám nabízí okamžitou pomoc při řešení vašich problémů prostřednictvím individuálních, párových a rodinných terapií, poradenství ​a koučinku.