Deprese

Jedná se o jednu z nejčastějších psychických obtíží. Pokud není správně léčena, může vést k sociální izolaci nebo ztrátě radosti ze života či z oblíbených aktivit. 

Deprese je porucha nálady podobná smutku. Zasahuje do myšlení, chování a tělesného fungování člověka. Má dlouhé trvání. Její hloubka tak ovlivňuje celý organismus, snižuje jeho výkonnost i obranyschopnost. 

Deprese není pouhou reakcí na životní nepříjemnost, i když na ni může navazovat, ale je mnohem hlubší a komplexnější. Rozhodně se nejedná o projev osobnostní slabosti nebo lenosti.

Jak poznáte depresi?

  • Máte v poslední době zvýšenou nebo sníženou chuť k jídlu?
  • Máte problémy s nespavostí nebo naopak spíte více než dřív?
  • Cítíte se nadmíru unavení, zpomalení nebo pociťujete napětí a neklid?
  • Ztratili jste pocit smysluplnosti svého životního směřování?
  • Míváte o sobě nebo o svém okolí negativní myšlenky?
  • Přetrvává u vás špatná nálada?
  • Jste méně výkonní v pracovních či běžných každodenních aktivitách?
  • Trpíte přetrvávajícími příznaky nemoci bez zjevné příčiny, jako jsou například bolesti hlavy nebo poruchy trávení? 

 

Pokud jste na většinu otázek odpověděli kladně, projevuje se u vás depresivní symptomatika. Pro další posouzení je vhodné vyhledat odbornou pomoc. 

Věděli jste?

Deprese provází řada mýtů. Člověk v takovém stavu často od svého okolí slýchá, že se má „dát dohromady a vzchopit se“, což samozřejmě není dobrá rada. Deprese je velmi komplexní onemocnění, které nemá vždy jasnou příčinu nebo spouštěč a rozhodně si ho klient nezpůsobil sám. Také je důležité si uvědomit, že člověk s depresí není slabý, neschopný nebo méněcenný. Naopak! Hledání řešení a odborné pomoci vyžaduje velkou sílu a osobnostní vyspělost. 

Potýkáte se s depresemi?

Týká se výše uvedené právě vás? Nebo si stále nejste jisti, zda se ve vašem případě jedná o deprese a kladete si další otázky? Nejdůležitější je, že jste si vědomi svých obtíží a máte vůli je řešit. Se zbytkem vám rádi pomohou specialisté v NEO Centru. Spojte se s námi, ať už telefonicky nebo elektronicky. Rádi Vám zodpovíme jakékoliv dotazy ohledně možností terapie.

Kontaktujte nás

Pokud si stále nejste jistí, zda potřebujete pomoc, neváhejte nás telefonicky či elektronicky kontaktovat. Rádi odpovíme na vaše dotazy ohledně možností terapie a léčby v našem zařízení.

Specialisté pro tuto službu

Mgr., MgA. Markéta Čermáková
Ředitelka ambulance, Terapeutka, Psycholožka
Bc. et Bc. Markéta Bolková
Adiktolog, Terapeut
Bc. Jiří Vacek, MBA
Ředitel Kliniky 2, Terapeut
Bruer Michael Ramon
Terapeut
Bc. et Bc. Radek Němec
Adiktolog, Terapeut
Bc. et Bc. Radek Němec
Adiktolog, Terapeut

Varianty poskytované léčby

NEO Centrum nabízí svým klientům dvě varianty řešení. Program na ambulantních nebo pobytových klinikách.
Záleží na konkrétních potřebách klientů, typu obtíží, s nimiž se potýkají, a intenzitě přístupu, kterou chtějí věnovat sami sobě.