Ondřej Dočekal

Ondřej Dočekal se pomáhající profesi, převážně práci s uživateli návykových látek, věnuje již přes 20 let. Na základě zkušeností ze svého nepříliš uspořádaného dospívání začal pracovat s ohroženou mládeží a 15 let pracoval pracoval jako socioterapeut, individuální a skupinový terapeut v Denním stacionáři Sananim z.ú, poté se 2 roky podílel na individuální skupinové práci v Centru následné péče Drop-in, o.p.s. 

Součástí NEO Centra je od roku 2021 a v současné době se s ním setkáte jak v pobytové léčbě tak v ambulanci.

Prošel výcvikem ve skupinové terapii SUR a výcvikem v Pesso-Boyden psychomotorické psychoterapii, kurzem krizové intervence Remedium, kurzem Trauma1, Trauma2 tamtéž a „Irským seminářem: Motivační rozhovory“.

Svým klientům a klientkám se snaží osobním přístupem pomoci s tím, aby se stali ,,dobrými strojvůdci svého vlastního života.“

Prošel i mnoha neterapeutickými profesemi. Původní plán být učitelem dějepisu doznal jistých změn: byl zahradníkem, manipulačním dělníkem ve dřevozpracujícím průmyslu, jedním z prvních prodejců instantních nudlových polévek. Ve volných chvílích nachází potěšení v prožívání všech možných odstínů rodinného života, hudbě, práci s kovem.

Kde mě najdete: