Léčba gamblerství

Hazard, hry a risk – to vše může být běžnou součástí našeho života. Ačkoliv hazardní hry a sázení mohou být v určitých situacích způsobem trávení volného času, gamblerství a závislost na automatech, či závislost na sázení značně ovlivňují lidský život. U hazardních her výsledek zcela nebo převážně závisí na náhodě, hráč tedy riskuje často svůj majetek, nebo majetek své rodiny. Hazardní hraní může být závažné sociální, ekonomické i zdravotní dopady. Situace se právě kvůli častému zadlužení může zdát bezvýchodná. Pokud se takové situaci nacházíte vy nebo někdo vám blízký neváhejte požádat o pomoc.

Jak poznat závislost na sázení nebo závislost na automatech?

 

Může být náročné rozpoznat a získat náhled na gamblerství sebe nebo blízké osoby. Zásadní jsou ovšem dvě otázky:

  • Museli jste někdy lhát lidem, kteří jsou pro vás důležití, o tom, jak moc hrajete?
  • Cítili jste někdy potřebu hrát za více a více peněz?

Pokud je odpověď na obě tyto otázky kladná, je vhodné vyhledat odbornou pomoc.

Léčba gamblerství

 

Léčba ze závislosti na hracích automatech či léčba gamblerství nemusí být pro vás nezvládnutelným úkolem. Prvním krokem je již samotné uvažování o léčbě, pokud se rozhodnete o pomoc požádat, jste již na správné cestě. Gamblerství může výrazně ovlivnit nejen váš život, ale i život vašich blízkých.

V Neocentru nabízíme velmi individuální přístup ke každému našemu klientovi a zaručujeme naprosté soukromí a diskrétnost. Na osobním setkání vždy vaši konkrétní situaci pečlivě zhodnotíme a nabídneme vám to nejlepší řešení pro vás. Je u nás k dispozici ambulantní léčba gamblerství, tak pobytová (rezidenční) léčba. Než se ovšem domluvíme na podobě naší spolupráce, je pro nás vždy důležité vás poznat a dozvědět se o vašem problému více.

Pokud se rozhodnete pro naší pobytovou léčbu, nabízíme vám intenzivní psychoterapeutický program, který kombinuje nejnovější přístupy k terapii závislostí a tradiční postupy metody 12 kroků, což je celosvětově uznávaná metoda svépomocné skupiny Anonymních Alkoholiků. Tento přístup lze aplikovat i na nelátkové závislosti. Zároveň je součástí pobytu i meditace Vipassana, což je v České republice naprosto unikátní. Meditace nás učí schopnosti nahlédnout do vlastního nitra, najít klid a zorientovat se ve vlastních emocích a myšlenkách, což je (nejen) pro závislého člověka zásadní.

Součástí programu Neocentra je skupinová i individuální terapie a prevence relapsu. Ve skupinové terapii je možnost sdílet své problémy, emoce a myšlenky s ostatními klienty. To s sebou přináší jedinečnou příležitost získat náhled díky ostatním, a i zpětnou vazbu na vlastní chování. V naší léčbě jsou pohromadě klienti s různými závislostmi, věříme, že všechny mají společné prvky a pracovat s nimi pohromadě je dle našich zkušeností pro klienty prospěšné.

Pokud si stále nejste jisti, jakou pomoc a zda ji potřebujete, nebo máte jakékoliv dotazy, rozhodně nás neváhejte telefonicky či elektronicky kontaktovat. Rádi zodpovídáme jakékoliv vaše dotazy ohledně léčby drogové (či jiné) závislosti v našem zařízení.