Úzkosti

Jedná se o jednu z nejběžnějších psychických obtíží, která významně ovlivňuje kvalitu života. Úzkost je psychicky i fyzicky náročný stav, pro který je typický strach a nadměrné obavy způsobené stresujícími myšlenkami.

Příznaky úzkosti lze relativně snadno a rychle zmírnit pomocí kvalitní odborné péče.

Stavy úzkosti jsou proměnlivé a bez specifického důvodu přicházejí a odcházejí. Mohou ale vést k chování, které úzkost neustále "přiživuje", až se člověk ocitá ve zdánlivě nekonečné spirále. Stresující myšlenky bývají spouštěčem úzkosti, čímž brání člověku plně fungovat. Při úzkostech se velmi často objevují další příznaky, zejména fyziologického charakteru (např. svalové napětí, bolest hlavy, zrychlený srdeční tep, nadměrné pocení, bolest na hrudi, trávicí obtíže apod.).

Jak poznáte úzkost?

  • Míváte stresující myšlenky?
  • Obáváte se budoucnosti spojené s „katastrofickými scénáři“?
  • Míváte obavy z nešťastných událostí?
  • Špatně usínáte anebo je váš spánek neklidný a přerušovaný častým buzením?
  • Cítíte se neklidní a napjatí?
  • Trpíte pocity malátnosti, jste unavení nebo se cítíte na omdlení?
  • Cítíte brnění nebo mravenčení bez zjevné příčiny?
  • Pociťujete nutkání navštěvovat častěji toaletu?
  • Míváte problémy s koncentrací?
  • Vyhýbáte se společnosti nebo některým aktivitám? 

 

Pokud jste na většinu otázek odpověděli kladně, projevuje se u vás úzkostná symptomatika. Pro další posouzení je vhodné vyhledat odbornou pomoc. 

Věděli jste?

Úzkost provází řada předsudků. Možná jste se setkali s názorem, že se jedná pouze o strach, tudíž stačí „přestat se bát, protože se nic nestane“. Úzkost je velmi komplexní stav, který nemusí mít jasnou příčinu nebo spouštěč a klient si ji rozhodně nezpůsobil sám. Je podstatné si uvědomit, že člověk trpící úzkostí není slabý, neschopný nebo méněcenný. Hledání řešení takového problému naopak vyžaduje obrovskou odvahu a sílu.

Potýkáte se s úzkostmi?

Týká se vás výše uvedený text? Pokládáte si další otázky, protože si nejste jistí, zda se ve vašem případě jedná o úzkost?  Proto jsme tu! Nejdůležitější je, že jste si vědomi svých obtíží a máte vůli je řešit. Specialisté v NEO Centru vám rádi pomohou. Spojte se s námi, ať už telefonicky nebo elektronicky. Zodpovíme vám jakékoliv dotazy ohledně možností terapie.

Kontaktujte nás

Pokud si stále nejste jistí, zda potřebujete pomoc, neváhejte nás telefonicky či elektronicky kontaktovat. Odpovíme vám na jakékoliv dotazy ohledně léčby úzkostí.

Specialisté pro tuto službu

Mgr., MgA. Markéta Čermáková
Ředitelka ambulance, Terapeutka, Psycholožka
Bc. et Bc. Markéta Bolková
Adiktolog, Terapeut
Bc. Jiří Vacek, MBA
Ředitel Kliniky 2, Terapeut
Bruer Michael Ramon
Terapeut
Bc. et Bc. Radek Němec
Adiktolog, Terapeut
Bc. et Bc. Radek Němec
Adiktolog, Terapeut

Varianty poskytované léčby

NEO Centrum nabízí svým klientům dvě varianty řešení. Program na ambulantních nebo pobytových klinikách.
Záleží na konkrétních potřebách klientů, typu obtíží, s nimiž se potýkají, a intenzitě přístupu, kterou chtějí věnovat sami sobě.