Úzkosti

Jedná se o jednu z nejběžnějších psychických obtíží, která významně ovlivňuje kvalitu života. Úzkost je psychicky i fyzicky náročný stav, pro který je typický strach a nadměrné obavy způsobené stresem a stresujícími myšlenkami.

Příznaky úzkosti lze účinně zmírnit pomocí kvalitní odborné péče.

Stavy úzkosti jsou proměnlivé a bez specifického důvodu přicházejí a odcházejí. Mohou ale vést k chování, které úzkost neustále "přiživuje", až se člověk ocitá ve zdánlivě nekonečné spirále. Stresující myšlenky bývají spouštěčem úzkosti, čímž brání člověku plně fungovat v každodenním životě. Při úzkostech se velmi často objevují další příznaky, zejména fyziologického charakteru (např. svalové napětí, bolest hlavy, zrychlený srdeční tep, nadměrné pocení, bolest na hrudi, trávicí obtíže apod.).

Jak poznáte úzkost?

  • Míváte obtěžující stresující myšlenky?
  • Obáváte se budoucnosti spojené s „katastrofickými scénáři“?
  • Míváte obavy z nešťastných událostí?
  • Špatně usínáte anebo je váš spánek neklidný a přerušovaný častým buzením?
  • Cítíte se neklidní a napjatí?
  • Trpíte pocity malátnosti, jste unavení nebo se cítíte na omdlení?
  • Cítíte brnění nebo mravenčení bez zjevné příčiny?
  • Pociťujete nutkání navštěvovat častěji toaletu?
  • Míváte problémy s koncentrací?
  • Vyhýbáte se společnosti nebo některým aktivitám?

Pokud jste na většinu otázek odpověděli kladně, je pravděpodobné, že se u vás projevuje úzkostná symptomatika. Pro další posouzení je vhodné vyhledat odbornou pomoc.

Věděli jste?

Úzkost provází řada předsudků. Možná jste se setkali s názorem, že se jedná pouze o strach, tudíž stačí „přestat se bát, protože se nic nestane“. Ve skutečnosti úzkost je velmi komplexní stav, který nemusí mít jasnou příčinu nebo spouštěč a klient si ji rozhodně nezpůsobil sám. Je podstatné si uvědomit, že člověk trpící úzkostí není slabý, neschopný nebo méněcenný. Naopak! Hledání schůdných řešení k překonání takového problému naopak vyžaduje obrovskou odvahu a vytrvalost.

Potýkáte se s úzkostmi?

Týká se výše uvedené právě vás nebo někoho z vašich blízkých? Neváhejte se na nás obrátit telefonicky nebo e-mailem s jakýmikoliv dotazy ohledně možností léčby úzkostné symptomatiky nebo s obavami, zda vy nebo někdo z vašich blízkých potřebuje pomoc. Proto jsme tu! Nejdůležitější je, že jste si vědomi svých obtíží a máte vůli je řešit. Specialisté v NEO Centru vám rádi pomohou. Spojte se s námi, ať už telefonicky nebo elektronicky. Zodpovíme vám jakékoliv dotazy ohledně možností terapie.

Kontaktujte nás

Neváhejte nás telefonicky či elektronicky kontaktovat. Rádi vám odpovíme na dotazy týkající se léčby a poradíme s možnostmi terapie v NEO Centru.

Specialisté pro tuto službu

Mgr., MgA. Markéta Čermáková

Ředitelka ambulance, Terapeutka, Psycholožka

Bc. et Bc. Markéta Bolková

Adiktolog, Terapeut

Bc. Jiří Vacek, MBA

Ředitel Kliniky 2, Terapeut

Michael Ramon Bruer

Terapeut

Bc. et Bc. Radek Němec

Adiktolog, Terapeut

Bc. et Bc. Markéta Bolková

Adiktolog, Terapeut

Varianty poskytované léčby

NEO Centrum nabízí svým klientům dvě varianty řešení: program na ambulantní klinice (včetně osobních nebo online sezení) nebo program na pobytových klinikách. Záleží na konkrétních potřebách klientů, typu obtíží, s nimiž se potýkají, a intenzitě přístupu a péče, kterou chtějí věnovat sami sobě. Nabízíme služby na pobytových klinikách také pro anglicky mluvící klientelu.

Pobytové kliniky

Moderní, all inclusive prostředí ve vysokém standardu, v odlehlé části Prahy, určené pro malou skupinu klientů.

Ambulantní léčba

Ambulance NEO Centra vám nabízí okamžitou pomoc při řešení vašich problémů prostřednictvím individuálních, párových a rodinných terapií, poradenství ​a koučinku.