Workoholismus

Workoholismus, neboli také závislost na práci, nastává ve chvíli, kdy se práce stává hlavním tématem v životě jedince. Kvůli práci pak přichází o koníčky, zájmy, ale zejména sociální a partnerský život. Typický je workoholismus u mužů, ale obecně hrozí zejména lidem na vyšších pozicích s velkým množstvím pracovních úkolů a stresu.

Příznaky workoholismu

 

Rozeznat workoholismus od běžného zapálení do práce může být složité. Stejně jako u jiných závislostí se ale mohou objevit určitě odvykací stavy. To může být zejména nepohoda a roztěkanost ve chvílích, kdy z nějakého důvodu není možné pracovat.  Pozdním příznakem poté může být syndrom vyhoření. V tom případě můžeme pozorovat velkou únavu, pocity prázdnoty a celkové zhoršení mezilidských vztahů i psychického a fyzického zdraví.

Léčba workoholismu

 

Ideálním řešením jsou v případě workoholismu zejména preventivní opatření. Pokud máte pocit, že se vás problémy spojené se závislostí na práci jakýmkoliv způsobem týkají, můžete se s námi poradit, jak zabránit dalším dopadům. Léčba poté spočívá zejména v psychoterapii a upravení životního stylu, převedení pozornosti z práce na koníčky a vztahy.

V Neocentru nabízíme velmi individuální přístup ke každému našemu klientovi a zaručujeme naprosté soukromí a diskrétnost. Na osobním setkání vždy vaši konkrétní situaci pečlivě zhodnotíme a nabídneme vám to nejlepší řešení pro vás. V boji proti workoholismu vám nabízíme jak možnost ambulantní, tak pobytové (rezidenční) léčby. Než se ovšem domluvíme na podobě naší spolupráce, je pro nás vždy důležité vás poznat a dozvědět se o vašem problému více.

Součástí programu Neocentra je skupinová i individuální terapie a prevence relapsu. Ve skupinové terapii je možnost sdílet své problémy, emoce a myšlenky s ostatními klienty. To s sebou přináší jedinečnou příležitost získat náhled díky ostatním, a i zpětnou vazbu na vlastní chování. V naší léčbě jsou pohromadě klienti s různými závislostmi, věříme, že všechny mají společné prvky a pracovat s nimi pohromadě je dle našich zkušeností pro klienty prospěšné.

Pokud si stále nejste jisti, jakou pomoc a zda ji potřebujete, nebo máte jakékoliv dotazy, rozhodně nás neváhejte telefonicky či elektronicky kontaktovat. Rádi zodpovídáme jakékoliv vaše dotazy ohledně léčby workoholismu, či jiné závislosti v našem zařízení.