Workoholismus

Workoholismus (závislost na práci) nastává ve chvíli, kdy se práce stává hlavním tématem v životě jedince. Workoholik kvůli práci přichází nejen o své koníčky a zájmy, ale především o svůj sociální a partnerský život. Workoholismus bývá typičtější u mužů, ale obecně hrozí lidem zastávajícím vyšší pracovní pracovní pozice, které obnášejí vyšší míru stresu. 

Jak poznáte příznaky workoholismu?

Rozeznat workoholismus od běžného zapálení pro práci může být složité. Stejně jako u jiných závislostí se ale mohou objevit určitě odvykací stavy. Takovými projevy mohou být nepohoda a roztěkanost ve chvílích, kdy z nějakého důvodu není možné pracovat. Pozdním příznakem workoholismu bývá syndrom vyhoření. V takovém případě se projevuje zhoršení psychických i fyzických stavů (např. nadmíra únavy, pocity prázdnoty nebo celkové zhoršení mezilidských vztahů). 

Léčba workoholismu

U workoholismu bývají ideálním řešením zejména preventivní opatření. Pokud máte pocit, že se vás problémy spojené s workoholismem jakýmkoliv způsobem týkají, tak se s námi můžete poradit. Společně jsme schopni najít řešení. Léčba spočívá zejména v psychoterapii a upravení životního stylu a především utříbení si hodnot a preferencí koníčků a vztahů nad svým zaměstnáním. 

V NEO Centru nabízíme zcela individuální přístup ke každému našemu klientovi a zaručujeme naprosté soukromí a diskrétnost. Na osobním setkání každou konkrétní situaci vždy pečlivě zhodnotíme a snažíme se promyslet to nejlepší řešení. V boji proti workoholismu nabízíme jak možnost ambulantní, tak pobytové (rezidenční) léčby. Než se ale finálně domluvíme na podobě spolupráce, tak je pro nás důležité poznat vás poznat a o problému se dozvědět více.

Součástí programu NEO Centra je skupinová i individuální terapie a prevence relapsu. Skupinová terapie umožňuje sdílení problémů, emocí a myšlenek s ostatními klienty, a dává tak jedinečnou příležitost získat náhled díky ostatním, ale i zpětnou vazbu na vlastní chování. V naší léčbě jsou pohromadě klienti s různými závislostmi. Věříme, že všechny mají společné prvky a pracovat s nimi pohromadě je, dle našich zkušeností, pro klienty prospěšné.

Kontaktujte nás

Pokud si stále nejste jisti, jakou pomoc a zda ji potřebujete, neváhejte nás telefonicky či elektronicky kontaktovat. Rádi odpovíme na  jakékoliv vaše dotazy ohledně léčby workoholismu (či jiné závislosti) v našem zařízení.

Varianty poskytované léčby

NEO Centrum nabízí svým klientům dvě varianty řešení.
Program na ambulantních nebo pobytových klinikách.
Záleží na konkrétních potřebách klientů, typu obtíží, s nimiž se
potýkají, a intenzitě přístupu,
kterou jim hodlají věnovat.