Workoholismus

Workoholismus (závislost na práci) nastává ve chvíli, kdy se práce stává hlavním tématem v životě jedince. Workoholik kvůli práci přichází nejen o své koníčky a zájmy, ale především o svůj sociální a partnerský život. Workoholismus bývá typičtější u mužů, ale obecně hrozí lidem zastávajícím vyšší pracovní pracovní pozice, které obnášejí vyšší míru stresu. 

Jak poznáte příznaky workoholismu?

Rozeznat workoholismus od běžného zapálení pro práci může být složité. Stejně jako u jiných závislostí se ale mohou objevit určitě odvykací stavy. Takovými projevy mohou být nepohoda a roztěkanost ve chvílích, kdy z nějakého důvodu není možné pracovat. Pozdním příznakem workoholismu bývá syndrom vyhoření. V takovém případě se projevuje zhoršení psychických i fyzických stavů (např. nadmíra únavy, pocity prázdnoty nebo celkové zhoršení mezilidských vztahů). 

Léčba workoholismu

U workoholismu bývají ideálním řešením zejména preventivní opatření. Pokud máte pocit, že se vás problémy spojené s workoholismem jakýmkoliv způsobem týkají, tak se s námi můžete poradit. Společně jsme schopni najít řešení. Léčba spočívá zejména v psychoterapii a upravení životního stylu a především utříbení si hodnot a preferencí koníčků a vztahů nad svým zaměstnáním. 

V NEO Centru nabízíme zcela individuální přístup ke každému našemu klientovi a zaručujeme naprosté soukromí a diskrétnost. Na osobním setkání každou konkrétní situaci vždy pečlivě zhodnotíme a snažíme se promyslet to nejlepší řešení. V boji proti workoholismu nabízíme jak možnost ambulantní, tak pobytové (rezidenční) léčby. Než se ale finálně domluvíme na podobě spolupráce, tak je pro nás důležité poznat vás poznat a o problému se dozvědět více.

Součástí programu NEO Centra je skupinová i individuální terapie a prevence relapsu. Skupinová terapie umožňuje sdílení problémů, emocí a myšlenek s ostatními klienty, a dává tak jedinečnou příležitost získat náhled díky ostatním, ale i zpětnou vazbu na vlastní chování. V naší léčbě jsou pohromadě klienti s různými závislostmi. Věříme, že všechny mají společné prvky a pracovat s nimi pohromadě je, dle našich zkušeností, pro klienty prospěšné.

Kontaktujte nás

Pokud si stále nejste jisti, jakou pomoc a zda ji potřebujete, neváhejte nás telefonicky či elektronicky kontaktovat. Rádi odpovíme na  jakékoliv vaše dotazy ohledně léčby workoholismu (či jiné závislosti) v našem zařízení.

Specialisté pro tuto službu

Mgr., MgA. Markéta Čermáková
Ředitelka ambulance, Terapeutka, Psycholožka
Bc. et Bc. Markéta Bolková
Adiktolog, Terapeut
Bc. Jiří Vacek, MBA
Ředitel Kliniky 2, Terapeut
Bruer Michael Ramon
Terapeut
Bc. et Bc. Radek Němec
Adiktolog, Terapeut
Bc. et Bc. Radek Němec
Adiktolog, Terapeut

Varianty poskytované léčby

NEO Centrum nabízí svým klientům dvě varianty řešení. Program na ambulantních nebo pobytových klinikách.
Záleží na konkrétních potřebách klientů, typu obtíží, s nimiž se potýkají, a intenzitě přístupu, kterou chtějí věnovat sami sobě.