Závislost na hraní her

Tato závislost obvykle začíná jako zábavná hra, která se ale postupem času vymkne kontrole. Radost z hraní se změní na noční můru a hraní her se stane prioritou před ostatními zájmy a každodenními činnostmi. Člověku se nedaří přestat dokonce ani v případě vzniku evidentních negativních následků. Život se závislému začne točit jen když zapne herní konzoli, ale ten reálný život mu mezitím uniká mezi prsty. Není rozdíl mezi tím, zda hraje online nebo offline. V rámci terapie se využívají podobné postupy jako při léčbě látkových závislostí, protože mají podobné rozvojové a udržovací mechanismy. Lidé nejsou závislí přímo na droze, ale na prožitcích, které jsou drogou vyvolávány, stejně tak se děje u závislostí na hraní her.

Kontaktujte nás

Pokud si stále nejste jistí, zda potřebujete pomoc, neváhejte nás telefonicky či elektronicky kontaktovat. Rádi odpovíme na vaše dotazy ohledně možností terapie a léčby v našem zařízení.

Specialisté pro tuto službu

Mgr., MgA. Markéta Čermáková
Ředitelka ambulance, Terapeutka, Psycholožka
Bc. et Bc. Markéta Bolková
Adiktolog, Terapeut
Bc. Jiří Vacek, MBA
Ředitel Kliniky 2, Terapeut
Bruer Michael Ramon
Terapeut
Bc. et Bc. Radek Němec
Adiktolog, Terapeut
Bc. et Bc. Radek Němec
Adiktolog, Terapeut

Varianty poskytované léčby

NEO Centrum nabízí svým klientům dvě varianty řešení. Program na ambulantních nebo pobytových klinikách.
Záleží na konkrétních potřebách klientů, typu obtíží, s nimiž se potýkají, a intenzitě přístupu, kterou chtějí věnovat sami sobě.