Závislost na hraní her

Tato závislost obvykle začíná jako zábavná hra, která se ale postupem času vymkne kontrole. Radost z hraní se změní na noční můru a hraní her se stane prioritou před ostatními zájmy a každodenními činnostmi. Člověku se nedaří přestat dokonce ani v případě vzniku evidentních negativních následků. Život se závislému začne točit jen když zapne herní konzoli, ale ten reálný život mu mezitím uniká mezi prsty. Není rozdíl mezi tím, zda hraje online nebo offline. V rámci terapie se využívají podobné postupy jako při léčbě látkových závislostí, protože mají podobné rozvojové a udržovací mechanismy. Lidé nejsou závislí přímo na hrách samotných, ale spíše na prožitcích, které jsou hraním vyvolávány, stejně jako se to děje u závislostí na drogách.

Kontaktujte nás

Neváhejte nás telefonicky či elektronicky kontaktovat. Rádi odpovíme na vaše dotazy ohledně možností léčby závislosti na hraní her (či jiné závislosti)  a poradíme s možnostmi terapie v NEO Centru.

Specialisté pro tuto službu

Mgr., MgA. Markéta Čermáková

Ředitelka ambulance, Terapeutka, Psycholožka

Bc. et Bc. Markéta Bolková

Adiktolog, Terapeut

Bc. Jiří Vacek, MBA

Ředitel Kliniky 2, Terapeut

Michael Ramon Bruer

Terapeut

Bc. et Bc. Radek Němec

Adiktolog, Terapeut

Bc. et Bc. Markéta Bolková

Adiktolog, Terapeut

Varianty poskytované léčby

NEO Centrum nabízí svým klientům dvě varianty řešení. Program na ambulantní klinice (včetně osobních nebo online sezení) nebo na pobytových klinikách. Záleží na konkrétních potřebách klientů, typu obtíží, s nimiž se potýkají, a intenzitě přístupu, kterou chtějí věnovat sami sobě. Nabízíme služby na pobytových klinikách také pro anglicky mluvící klientelu.

Pobytové kliniky

Moderní, all inclusive prostředí ve vysokém standardu, v odlehlé části Prahy, určené pro malou skupinu klientů.

Ambulantní léčba

Ambulance NEO Centra vám nabízí okamžitou pomoc při řešení vašich problémů prostřednictvím individuálních, párových a rodinných terapií, poradenství ​a koučinku.