Mgr. et MA Tereza Uhlířová

Tereza má bakalářský titul z Fakulty Humanitních Studií Univerzity Karlovy se zaměřením na filosofii a magisterský titul z navazujícího studia Sociální a Kulturní Antropologie. Hledání vlastního poslání ji později dovedlo na prestižní Goldsmiths University v Londýně. Tam v rámci druhého magisterského studia prošla sebezkušenostním psychoterapeutickým výcvikem Tanečně pohybové psychoterapie (Dance Movement Psychotherapy). 

V Londýně své pracovní zkušenosti sbírala jako Tanečně pohybová psychoterapeutka (TPP) v základní škole pro děti se speciálními potřebami, v azylovém domě pro týrané a zneužívané ženy, v nemocničním oddělení pro seniory trpící pokročilým poškozením kognitivních funkcí a trvalými psychickými potížemi a s klienty v soukromém domově seniorů trpící demencí a Alzheimerovou chorobou. Pracuje individuálně i se skupinami.

Tereza v TPP spojila své dvě vášně – tanec a touhu pomáhat druhým: 

S klienty pracuji v bezpečném a důvěrném prostoru, kde je pohyb prostředkem pro navazování terapeutického vztahu a vyjadřování niterného prožívání. Díky symbolickému pohybu/tanci se tělo stává místem transformace. Tento proces prohlubuje vědomí vlastního já a učí zacházet s komplexními emocemi.

Tereza se neustále dále vzdělává, je jí blízká Jungiánská analýza, Ekopsychologie a psychosomatická práce. Nemohla by žít bez přírody, a proto i svým klientům nabízí možnost vyměnit terapeutickou místnost za trávu a jehličí.  

Kde mě najdete: