Párová terapie

Párová terapie je určena pro manželské či partnerské dvojice bez ohledu na věk, pohlaví nebo formu vztahu. Každý pár je jedinečný a prochází vlastním vývojem. Pokud pár narazí na překážku, kterou neumí sám překonat, je vhodné vyhledat odbornou pomoc.

Co znamená párová terapie?

Věříme, že každý pár je jedinečný a prochází svým vlastním vývojem stejně tak, jak se zároveň individuálně vyvíjí každý z partnerů. Někdy se může stát, že ve vztahu narazíte na překážku, kterou neumíte společně překonat. Je možné, že váš vztah začíná váznout a vy si nejste jisti, proč se tak děje. Možná přemýšlíte o ukončení vztahu, chcete si uspořádat myšlenky a vztah poklidně uzavřít. Žádné téma u nás není tabu. V NEO Centru naleznete bezpečné prostředí, kde můžete vyjádřit své obavy a přání, ať už na partnerskou terapii přicházíte s čímkoliv.

Naši terapeuti jsou vždy nestranní a partnerskou situaci nijak nehodnotí. Věříme, že svému vztahu rozumíte nejlépe. Terapie vám pomůžeme pojmenovat problém a uvědomit si, na čem by bylo dobré pracovat. Podmínkou párové terapie je účast obou partnerů. Pokud se jeden z partnerů necítí být na párovou terapii připraven, tak je samozřejmě možné, aby alespoň jeden z páru navštěvoval individuální terapie, dokud se jeho partner nebude cítit připraven na párové terapie.

Nabízíme i možnost pracovat s párem terapeutů (ženou a mužem), což může do terapie přinést větší genderovou vyváženost a bohatost pohledů.

Cena této služby

Při dlouhodobější spolupráci nabízíme možnost balíčku obsahujícího 10 sezení, v rámci kterého máte 10% slevu. Zaplatíte tedy jen 9 sezení a 10. máte zdarma. Sezení trvá 80 minut. 

Cena jednoho sezení s jedním terapeutem je 2500 Kč

Cena jednoho sezení se dvěma terapeuty je 3500 Kč

Specialisté pro tuto službu

Mgr., MgA. Markéta Čermáková
Ředitelka ambulance, Terapeutka, Psycholožka
PhDr. Kateřina Marklová
Odborný ředitel, Psycholog, Psychoterapeut
Bc. Jiří Vacek, MBA
Ředitel Kliniky 2, Terapeut
Mgr. Irena Pilařová, MBA
Koučka, Psycholožka, Psychoterapeutka
Mgr. Miroslava Pešlová
Klinická psycholožka, Terapeutka
Mgr. Evžen Nový
Psychoterapeut

Blog a Média

Dívka čekající na terapii. Řeší duševní potíže a přemýšlí nad sezením

Školní rok odstartoval – dětské psychologické poradny se začínají plnit.

Krize s nedostatkem psychologů a psychoterapeutů pro děti a mladistvé pokračuje i v postcovidovém období. Zatímco o prázdninách byly ordinace těchto odborníků spíš prázdné, s příchodem září se velmi rychle zaplňují. Na terapii hrazenou pojišťovnami čekají pacienti i několik měsíců, které ale mohou být právě během školního stresujícího roku rozhodující. Plnit se začaly i ordinace soukromých psychoterapeutů, kterých je podle údajů České asociace pro psychoterapii v Česku okolo 1200. Jen v pražském NEO Centru stoupl za poslední půlrok počet nezletilých zájemců o terapii o třetinu oproti celému loňskému roku. Posiluje proto právě služby pro teenagery. V sobotu 10. září si navíc připomínáme Světový den prevence sebevražd.

Halucinogeny. Mezi nejznámější patří lysohlávky.

Přírodní nebo syntetické látky, které vyvolávají určité změny ve vnímání, které mohou být relativně malé, jako je například zaostření, tak po relativně větší změny, kterými mohou být například halucinace. Ty mohou být doprovázeny dalšími jevy, jako je změna kognice nebo nálady. Lysohlávky

Závislost ho poslala až na dno, dnes pomáhá dalším najít cestu ven. Rozhovor se zakladatelem NEO Centra Liborem Votrubou

Padesátiletý podnikatel Libor Votruba z Liberce za sebou má pořádně divoký životní příběh. Provozovatel pražských Žlutých lázní či vánočních trhů už dobře ví, že kombinace alkoholu, kokainu a antidepresiv může člověka srazit až na dno. Své démony ale dokázal porazit a nyní pomáhá najít cestu ven ze závislostí dalším lidem v odvykacím centru, které provozuje.