NEO Centrum a nová spolupráce s pojišťovnami VZP ČR, ZPŠ a 213 RBP

Autor: Zuzana 10.5.2022

Spolupráce s pojišťovnami. Jsme zase o krok blíž všem.

NEO Centrum je jednou z prvních soukromých adiktologických služeb v České republice. Postupně jsme své portfolio rozšířili a na jaře 2021 jsme kromě pobytových klinik otevřeli v pražské Libni terapeutickou ambulanci poskytující široké portfolio psychologické, adiktologické i psychiatrické péče. Naše služby byly dosud hrazeny výhradně klienty samotnými. Diskuse o aspektu finanční investice do vlastního duševního zdraví vedeme s kolegy opakovaně. Pro mnohé je skutečnost, že si terapeutickou službu hradí přímou platbou, velmi motivační. Mnohým zajišťuje tento fakt svobodu a absolutní diskrétnost. Jsou však i lidé, jejichž aktuální životní situace jim neumožňuje další pravidelný výdaj. Přesto potřebují podpořit, pomoci vyjasnit si svou situaci, pomoci najít nový životní směr.

Jsem proto velmi ráda, že se nám po dlouhé a usilovné snaze podařilo navázat smluvní spolupráci se zdravotní pojišťovnami, Všeobecnou zdravotní pojišťovnou České republiky (pojišťovna 111) a 213 RBP. Umožní to většímu množství klientů čerpat naše služby. 

Naše smlouvy s těmito pojišťovnami se vztahují pouze na psychologické služby, ne na všechny naše poskytované služby, například adiktologické či psychiatrické služby nepokrývá. Vzhledem k požadavkům zdravotní pojišťovny na zdravotnické vzdělání pracovníků je také užší výběr terapeutů – mnozí z nás mají vzdělání sice kvalitní, ovšem nezdravotnické. Doufám však, že pro mnohé klienty bude výhodná kombinace čerpání služeb hrazených pojišťovnou a služeb hrazených přímou platbou. Věřím, že spolupráce s nimi povede k ještě většímu rozšíření a zkvalitnění našich terapeutických služeb a jsem za tuto spolupráci velmi vděčná. 

Terapie hrazené pojišťovnami vedou naše špičkové terapeutky a psycholožky – PhDr. Kateřina Marklová, Mgr. Miroslava Pešlová a Mgr. Petra Panáková.

Dnes bych vám chtěla představit jednu z nich, kolegyni Petru Panákovou.  

Petra vystudovala klinickou a školní psychologii na Univerzitě Komenského v Bratislavě. 

Je empatická a kreativní. Svým osobním přístupem přirozeně pomáhá lidem. 

Neustále pokračuje ve svém vzdělávání a seberozvoji, které vnímá jako životní cestu, díky které se může stát lepším člověkem pro sebe i ostatní. 

Ve svém volném čase obdivuje krásy přírody. Také moc ráda čte. Ze svých oblíbených knih Vám doporučuje Viktora Frankla a jeho ”Hledání smyslu života, a přesto říci životu ano”. Neustále se usmívá. 

Objednávejte se u psycholožky Mgr. Petry Panákové 

Markéta Čermáková 

ředitelka ambulantní kliniky NEO Centrum 

Mgr. Petra Panáková