NEO Centrum je hlavní partner akce – Gabor Maté – Moudrost traumatu

Autor:  Hana Tietze

12.10.2023

Gabor Maté, odborník na souvislosti traumatu, závislostí, stresu a nemocí se 16. a 17. října 2023 vrací do Prahy.

Gábor Maté je proslulý maďarsko-kanadský lékař a odborník na vývojové trauma. Poprvé Prahu navštívil v roce 2022, kde představil svůj terapeutický přístup Compassionate inguiry – Soucitné dotazování, které NEO Centrum nově zahrnuje jako další terapeutický přístup při práci se svými klienty v privátních klinikách závislostí v Praze.

Nyní přijíždí do Prahy podruhé, a to se svoji kolegyní Tamarou Strijack Neufeld. Tématem konference a workshopů bude rodičovství a výchova dětí v kontextu moudrosti traumatu.

Gabor je autorem čtyř bestsellerů vydaných ve třiceti jazycích a mezinárodně uznávaným řečníkem, který je vyhledávaný pro své odborné znalosti a zkušenosti se závislostí, traumatem, vývojem v dětství a vztahem mezi stresem a nemocí.

 

Mezi jeho knihy patří: V říši hladových duchů: blízká setkání se závislostí; Když tělo řekne ne: Jak stres souvisí s nemocemi; Roztříštěná mysl: původ a léčení poruch pozornosti; Držte si své děti: Proč jsou rodiče důležitější než kamarádi (spolu s Gordonem Neufeldem). Jeho nejnovějším mezinárodním bestsellerem je Mýtus normálnosti: Trauma, nemoc a léčení v toxické kultuře.

Před dvěma lety byla Gaborova prominence umocněna globálním úspěchem filmu Moudrost traumatu (Wisdom of trauma), v němž ukázal, že je trauma v naší kultuře endemické a jak jsou úzkost, duševní poruchy, chronické nemoci nebo závislosti normální reakcí na nenormální a nezdravou kulturu.

Více informací o konferenci najdete zde: https://www.gabormate.eu/.