Katarína Bírešová

Katarína vystudovala v Londýně ošetřovatelství s následnou specializaci na péči v klinických neurooborech. V současné době dokončuje studium sociální práce se zaměřením na aplikovanou psychoterapii na Pražské vysoké škole psychosociálních studií – tam je také v daseinsanalytickém psychoterapeutickém výcviku.

Pracovní zkušenosti získávala jako sestra v NHS v Londýně (mnoholetá práce na akutní neurochirurgii), na akutním oddělení v Bohnicích, jako terapeut na psychosomatické klinice ESET ve stacionáři pro hraniční poruchu osobnosti.

Před lety se kvůli vlastním silným úzkostem s nadužíváním léků začala orientovat do nitra a hledat způsoby práce s vlastní myslí. Strávila měsíce meditací vipassana v klášteře v Thajsku, kde později působila jako asistentka a učitelka, v Indii prošla výcvikem učitelky jógy, v Británii výcvikem lektora MBSR (Snižování stresu pomocí mindfulness) a facilitátora MBRP (Prevence relapsu pomocí mindfulness). V posledních letech je činná jako učitelka meditace vipassana, lektorka programů mindfulness a terapeut.

Ve své práci se opírá o laskavost a důvěru ve schopnost mysli se uzdravit; to ji samotné pomáhalo na cestě z úzkostí, závislosti na lécích, toxických vztahů i při práci s nemocnými a umírajícími.